Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji plasman u karijeri u Svjetskom kupu *Arhiva

Info: Aktivni članci 473, Arhivirani članci 4169

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija nastupila je danas u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Crans-Montani i ostvarila najbolji plasman u karijeri.

Nakon što je bila 29. i osvojila dva boda u utrci kombinacije austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeju sredinom januara, Muzaferija je danas završila na 22. mjestu s vremenom 2:05.72 i devet sekundi i 48 stotih dijelova sekunde zaostatka za vodećom.

Nažalost imala je zaostatak veći od osam posto u odnosu na vrijeme prvoplasirane Federice Brignone i zbog toga nije osvojila bodove.

Nakon vožnje spusta naša skijašica bila je na 30. poziciji s vremenom 1:20.04 i četiri sekunde i 42 stotinke zaostatka za vodećom Federicom Brignone.

Pobijedila je Brignone s ukupnim vremenom 1:56.24, dok je druga bila predstavnica Austrije Franziska Gritsch sa 92 stota dijela sekunde zaostatka za Italijankom.

Na trećem mjestu sa sekundom i 82 stotinke zaostaka bila je Čehinja Ester Ledecka.