Safet Mujkanović: Bili smo bolji i zasluženo pobijedili

IlijašSport

Na stadionu Mladosti u Župči odigran je meč 16 kola druge lige FBiH-centar, a u kome je „domačin“ Ilijaš ugostio ekipu NK Moševac iz Maglaja.

Piše: Rešad Mamela

Bio je ovo susret koji je po sunčanom vremenu, na dobrom travnjaku mogao zadovoljiti navijače oba rivala. Viđeno je dosta dobrih akcija, sjajnih šuteva, odličnih odbrana vratara oba tima, samo jedan pogodak i na kraju važna pobjeda Ilijaša rezultatom 1:0.

Bila je to deseta pobjeda ekipe iz Ilijaša u ovom prvenstvu, sada imaju 31 bod, pozitivnu gol razliku od plus 20 golova (45:25) i trenutno su visoko plasirani, zauzimaju treću poziciju na tabeli.

O ovom meču svoje mišljenje rekao nam je šef stručnog štaba Ilijaša, mladi, perspektivni trener Safet Mujkanović, koji kaže:

Odmah da kažem da smo zasluženo slavili i upisali tri nova boda a koja će nam znatno doprinijeti da naredne mečeve igramo još bolje,efikasnije,mirnije,borbenije. Prvo poluvrijeme smo imali inicijativu iz koje smo stvorili tri stopostotne prilike iz kojih nismo uspjeli nažalost postići pogodak, dok je drugo poluvrijeme bilo izjednačeno.Poslije jednog kornera naše ekipe protivnički igrač igra rukom u 16 metara, sudija svira jedanaesterac koji u gol pretvara Alija Karišik i 1:0 za naš tim, a što je bio konačan rezultat meča. Čestitao bih svojim igračima na borbenosti i zalaganju čitavih 90 minuta i nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolji i bolji. Ako baš moram nekoga izdvojiti u današnjoj utakmici to su Edin Nahić koji sa svojih nepunih 17 godina brani kao da ima stotine utakmica u svojim nogama, zatim Irfan Mahmutović , Alija Karišik i Ajdin Beganović. Zahvalio bih se gostima na fer i korektnoj igri i zaželio im puno uspjeha u narednim utakmicama,a posebno bih se zahvalio našim navijačima i simpatizerima iz Župče, koji su čitavu utakmicu bili nas 12 igrač.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen ovdje krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu redakcija@ilijas.net. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal IlijašNet nema obavezu postupiti po istim.