Hronika

Vođa Manijaka Amar Zulić Zula uhapšen zbog trgovine drogom

Postavlja: Redakcija
Datum objave: 13. mar 2025 @6:48
ID125163

Vođa Manijaka, navijačke grupe FK Željezničar, Amar Zulić Zula uhapšen je danas u Sarajevu zbog sumnje da je trgovao drogom, javlja Istraga.ba.

Osim Zulića uhapšen i Sanjin Teparić, jedan od vođa navijača Sarajeva. Obojica su uhapšeni u okviru akcije “Koko”, a osumnjičeni su za organizirani kriminal.

Sedam osoba iz Sarajeva uhapšeno je u okviru policijske akcije “Koko” koja se sprovodi s ciljem suzbijanja trgovine droge, saopćeno je iz Tužilaštva Kantona Sarajevo.

U akciji “Koko” zaplijenjeno 700 grama kokaina i marihuane, uhapšeno sedam osoba

Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo su na području opština Centar i Novi Grad pronašli i oduzeli više od 400 grama kokaina, 300 grama marihuane, dva pištolja, municiju, digitalnu vagu, mobilne telefone, novac i automobil “mercedes”. Kako je saopćeno, uhapšene su osobe čiji su inicijali V.D, A.Č, M.Z, D.Đ, A.Z, M.B. i S.T koje su na na kriminalističkoj obradi u službenim prostorijama Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo.

Ova grupa je, kako saznaje Istraga, blisko sarađivala sa kriminalnom organizacijom Admira Arnautovića Šmrka. Prema informacijama Istrage policija je uhapsila i A. Č.

Ova grupa praćena je mjesecima. Zulić i ostali bili su pod posebnim istražnim radnjama te su praćeni njihovi telefoni i kretanje. Veći dio droge članovi ove kriminalne grupe prodavali su članovima navijačkim grupama tokom utakmica. Većina uhapšenih godinama se bavila kriminalom, javlja Istraga.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen ovdje krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail ilijasnet@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal IlijašNet nema obavezu postupiti po istim.
Stavovi izraženi u tekstu iznad, ukoliko je naveden izvor, ne predstavljaju stavove portala IlijašNet. Komentari na društvenim mrežama ne predstavljaju naše stavove te su odgovornost autora komentara.*
Saopćenja za javnost, dojave, informacije, najave događaja, pitanja i sl. šaljite na e-mail adresu ilijasnet@gmail.com

Povezani Članci

Back to top button