BiHSport

Izabrani reprezentativci BiH u lovu ribe udicom na plovak za nastup na međunarodnoj sceni u 2025. godini

Postavlja: Redakcija
Datum objave: 11. aug 2025 @16:36
ID130532

Dani vikenda su bili rezervisani za održavanje 3. i 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u lovu ribe udicom na plovak za kategoriju invalida na jezeru Modrac, na Kiseljaku.

Na ova dva kola, od njih 15 (petnaest) nastupalo je po 14 (četrnaest) takmičara oba dana. Naime dva takmičara su bila odsutna po jedan dan.

Nakon neizvjesne borbe do samog kraja i proglašenja rezultata, izvršen je i odabir reprezentativaca BiH za nastup na međunarodnoj sceni, a to su:

  • Kelečević Rade, SRD “Vrbas” Laktaši,
  • Spahić Amir, SRK “Bosna” Maglaj,
  • Čaplja Mirsad, SRD “Blinker” Kalošević,
  • Kulin Ibrahim, SRD “Alić Hidajet Hitko” Ilijaš,
  • Noćajević Nijaz, UGSR “Mrena” Živinice.

Izabranicima i selektoru neka bude bistro i sretno iduće godine u Hrvatskoj u Varaždinu na Svjetskom prvenstvu za kategorije invalida, master veterana i veterana.

Domaćini su ovaj puta bili SIRK “Bistro” Tuzla kojima se zahvaljujemo na ustupljenoj stazi i fer i korektnoj saradnji.

Jezero Modrac, priča za sebe, koja se pričala, priča i pričat će. Ako uzmemo u obzir činjenicu da je u subotu i nedjelju ulovljeno po 53 odnosno 54 kilograma ribe od strane 14 takmičara za tri sata, što u prosjeku iznosi 3,78 odnosno 3, 85 kilograma ribe po jednom takmičaru, a uvidom u rezultate koji su u prilogu jasno je sve.

Modrac je mjesto gdje će se za koji dan održati Jadransko podunavski kup u lovu ribe udicom na plovak za kategoriju seniora, a nakon toga i Svjetsko prvenstvo, što je prilika da pozitivna priča o jezeru Modrac ode daleko.

Dva dana svjedočili smo prisustvu predstavnika pojedinih evropskih zemalja koji su došli u izvidnicu. Dobro nam došli!

Osvajačima medalja čestitke, članovima reprezentacije također čestitke, a ostalima dobro zdravlje i vidimo se dogodine u Premijer ligi BiH u lovu ribe udicom na plovak za kategoriju invalida.

Komesar: Šukrija Jamaković

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen ovdje krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail ilijasnet@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal IlijašNet nema obavezu postupiti po istim.
Stavovi izraženi u tekstu iznad, ukoliko je naveden izvor, ne predstavljaju stavove portala IlijašNet. Komentari na društvenim mrežama ne predstavljaju naše stavove te su odgovornost autora komentara.*
Saopćenja za javnost, dojave, informacije, najave događaja, pitanja i sl. šaljite na e-mail adresu ilijasnet@gmail.com

Povezani Članci

Back to top button