FotoSport

Još jedan uspješan nastup za KK “Rašid Buća”, nove medalje na takmičenju u Mostaru

Postavlja: Redakcija
Datum objave: 8. okt 2023 @22:47
ID99516

Članovi Karate kluba “Rašid Buća” – Ilijaš danas (08.10.2023.) su nastupili u Mostaru na internacionalnom karate turniru MOSTAR KUP 2023 – povodom 55 GODINA KK “MOSTAR”.

Na turniru je nastupilo 500 takmičara iz Crne Gore, Hrvatske i BiH i 40 karate klubova. U ovoj jakoj konkurenciji naši takmičari osvojivši 5 zlatnih, 2 srebrene i 1 bronzanu medalju zauzeli su visoko 5. mjesto u ukupnom poretku.

Medalje za KK”Rašid Buća” su osvojili:

ZLATO (1.mjesto):
Herić Nedim A32 (BORBE – Dječaci 12 g. -47kg)
Rizvo Elmir A43 (BORBE – Kadeti -70kg)
Kadrić Muamer A47 (BORBE – Juniori -68kg)
Ahmetović Tajra B36 (BORBE – Djevojčice 13 g. -44kg)
Jusić Saudina B41 (BORBE – Kadetkinje -54kg)

SREBRO (2.mjesto):
Šečić Hasan A30 (BORBE – Dječaci 12 g. -37kg)
Softić Ajna B43 (BORBE – Kadetkinje +61kg)

BRONZA (3.mjesto):
Habibović Nasko A38 (BORBE – Dječaci 13 g. -55kg)

Ekipu su u Mostaru vodili treneri Raif Buća i Dovadžija Dželaludin. Treba napomenuti da su juce u Vogošći naši takmičari isto osvojili 8. medalja.