Srebreničani i Ilijašani u finalu 12. sezone BH Telecom Fair Play lige

Postavlja: Redakcija
Datum objave: 12. feb 2024 @10:27
ID110271

Da je futsal jedan od najatraktivnijih sportova koji uvijek sa sobom donosi uzbuđenja, fantastičnu atmosferu i preokrete, uvjerila se i mnogobrojna publika koja je bila prisutna u dvorani „Ramiz Salčin“ tokom odigravanja polufinalnih mečeva BH Telecom Fair Play lige.

Sve je počelo susretom ekipa Sensu Al Hana i 11. Juli Srebrenica. Nakon početnog odmjeravanja snaga, poslije nesmotrenog starta jednog od igrača Sensu-a dosuđen je penal za Srebreničane, koji rutinski u mrežu posprema Šehić. Taj pogodak je ujedno bio i uvertira dinamičnijem futsalu te je uzbuđenje, iz minuta u minut, dostizalo svoje nove vrhunce. Prije kraja prvog dijela, ekipa 11. Jula je mogla i uduplati prednost, ali kako i obično biva, na minut prije kraja, stigla je kazna. Srebreničani ne pogađaju zicer, Lolo u kontranapadu donosi egal i rezultat prvog dijela.

Nošeni momentumom kasnog pogotka, „Žuta podmornica“ već nakon nekoliko minuta drugog dijela stiže do preokreta, a ovoga puta Šakić je strijelac. Ipak, sjajno posložena ekipa Srebreničana se nije dala zbuniti, te su samo četiri minute kasnije, preko Merajića, stigli do izjednačenja. Vrhunac utakmice desio se na 1:50 do kraja kad nakon drugog žutog kartona Tihića, Srebreničani ostaju sa igračem manje. Krenuli su šampioni na sve ili ništa, ali odlični Šehić, fortuna i „ostavljena srca“ na terenu odveli su nas u penal završnicu. Merajić, Ahmetović i Šehić bili su neumoljivi u redovima Srebreničana, dok su golovi Zeće i Šakića bili samo „pirova egzekucija“ nakon što pomenuti Šehić zaustavlja Lolu u trećoj seriji i krajnjim rezultatom 4:5, vodi svoju ekipu ka prvom finalu BH Telecom Fair Play lige.

Nakon super uzbudljive prve utakmice, ništa manje se nije moglo očekivati ni u drugom susretu gdje su se sastali Krajina-Plan 21 i MNK Livac. Ilijašani su bolje otvorili meč, a već u šestom minutu, na asistenciju Spahića, pogađa Krahriman. Nisu se Krajišnici dali pokolebati, te „blitzkrieg-om“ preko Kapetanovića i Gariba stižu do preokreta. Ipak, u zadnjim sekundama prvog dijela, iskusni Spahić donosi poravnanje, te se na odmor otišlo sa 2:2.

U drugom poluvremenu, iako je bilo prilika na obje strane, mreže miruju do 27. minuta kad Mandra na presječenu loptu, kao brzi voz iz svog šesterca dolazi do protivničkog i matira Rizvana za vodstvo Ilijašana, a novi šok priređuje fenomenalni Spahić i vodi svoju ekipu na +2. Alarmi u taboru Krajišnika označili su početak igre na sve ili ništa, što se ispostavilo kao pun pogodak. Sa viškom na terenu, u samo tri minuta, golovima Gariba, Trnke i Kapetanovića stižu do preokreta. Iskusni kakvi i jesu, Ilijašani se nisu dali zbuniti. Po istoj recepturi kao i protivnik, već u prvom napadu, Kahriman ponovo pogađa za novi egal na samo 4 minute do kraja. U želji da dođu do trijumfa, Krajišnici su ponovo zaigrali na „višak“. Međutim, umjesto da postignu pogodak, u 38. minutu Kapetanović daje loptu u noge protivnika što je Kahriman znalački iskoristio za svoj hat-trick i krucijalnu prednost Ilijašana. Kako postoje greške koje se ne daju popraviti, manjak koncentracije i fortune, te odlične odbrane Vražalice, sačuvali su mrežu Livca koji rezultatom 5:6 nastavljaju svoj put u finale, dok ostaje utisak da su Krajišnici u želji za trijumfom sami sebe pobijedili.

65c9e47d3e1f2

Veliko finale 12. sezone BH Telecom Fair Play lige igrat će se 25. februara u dvorani „Ramiz Salčin“, a pored finalne utakmice igrat će se i susret za treće mjesto, te održati svečana ceremonija i proglašenje pobjednika.

U duelima razigravanja, SU Futuro je nakon penal srije slavio sa 5:4 protiv Mladih Muslimana, dok zbog nedolaska ekipa SN Bjelave i SD Nedžarići, službenim rezultatom slavile su ekipe Ilmijjini Ljiljani, odnosno SU Fantazija.